Pompa ciepła
Energooszczędne ogrzewanie Twojego domu
Pompy ciepła to nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie wykorzystujące odnawialne źródło energii do ogrzewania i chłodzenia domów, biur czy lokali usługowych a także do przygotowania ciepłej wody użytkowej przez cały rok. Pracują w oparciu o ekologiczny czynnik chłodniczy R32 oraz R290 nie emitując przy tym żadnych zanieczyszczeń czy spalin. Pompy wyposażone są w sterownik oraz moduł WiFi. Zapewniają efektywne ogrzewanie w szerokim zakresie temperatur zewnętrznych. Dodatkowym atutem jest możliwość połączenia pompy z instalacją fotowoltaiczną.
Jesteśmy autoryzowanym partnerem serwisowym pomp ciepła KAISAI / SEVRA / AUX / DAIKIN / GREE / MITSUBISHI ELECTRIC. Ofertujemy darmową wycenę, pomoc w uzyskaniu dotacji w ramach programu Czyste Powietrze i Moje Ciepło oraz możliwość zakupu pompy ciepła na raty.
- Pompa ciepła powietrze-woda – pobiera ciepło z powietrza zewnętrznego, które następnie wykorzystuje do ogrzewania ciepłej wody użytkowej oraz domu poprzez klimakonwektory, grzejniki czy ogrzewanie podłogowe. Pompa powietrze-woda typu SPLIT – zbudowana z jednostki zewnętrznej montowanej na zewnątrz budynku oraz wewnętrznej instalowanej w kotłowni czy łazience, typu MONOBLOK – zbudowana z jednego elementu montowanego na zewnątrz budynku.
- Pompa ciepła powietrze-powietrze – czerpie ciepło z powietrza zewnętrznego a następnie oddaje je w pomieszczeniu za pomocą jednostki wewnętrznej.
- Pompa ciepła gruntowa – ciepło pobierane jest z gruntu a następnie uwalniane w pomieszczeniu za pomocą ogrzewania podłogowego lub grzejników.
DOBÓR POMPY CIEPŁA
Dobór pompy to złożony proces polegający na obliczeniu zapotrzebowania budynku na ciepło z uwzględnieniem: powierzchni całkowitej i rodzaju zabudowy (dom wolnostojący, zabudowa szeregowa, bliźniak, mieszkanie), konstrukcji budynku, grubości izolacji ścian i dachu, rodzaju instalacji (ogrzewanie podłogowe, grzejniki, klimakonwektory) a także preferencji dotyczących c.w.u. Od doboru pompy zależy jej energooszczędności i sprawność dlatego dobór i montaż pompy należy powierzyć wykwalifikowanemu instalatorowi.
Pompy ciepła dobieramy na podstawie bezpłatnej wizji lokalnej. Oferujemy kompleksową obsługę na każdym etapie realizacji począwszy od zaprojektowania instalacji, doboru pompy ciepła, po dostawę, montaż i uruchomienie oraz opiekę gwarancyjną i serwisową.
POMPA CIEPŁA NA KREDYT
Inwestycja w odnawialne źródła energii może być sfinansowana z kredytu. Zapewniamy możliwość skorzystania z kredytu na dostawę i montaż pompy ciepła przez Santander Consumer Bank S.A w ramach specjalnej oferty na Raty EKO.
Atrakcyjne warunki oferty banku umożliwiają zakup bez wkładu własnego oraz rozłożenie spłaty rat według dogodnego harmonogramu.
Zakup pompy na raty z okresem kredytowania nawet do 120 miesięcy.
DOFINANSOWANIA POMP CIEPŁA
Program “Czyste Powietrze”
Dotację z programu „Czyste powietrze” można przeznaczyć na wymianę starego pieca na ekologiczne źródło ciepła – pompę ciepła, która będzie służyć do ogrzewania domu oraz podgrzania ciepłej wody użytkowej.
Program “Moje Ciepło”
„Moje Ciepło” to dofinansowanie do zakupu i montażu pompy ciepła w budynkach jednorodzinnych o podwyższonym standardzie energetycznym. „Moje Ciepło” w przeciwieństwie do “Czystego Powietrza” to dotacja, która nie jest uzależniona od dochodu beneficjenta.
Program “Mój Prąd 5”
Dotacja z programu „Mój Prąd 5” przeznaczona jest dla prosumentów posiadających przyłączoną mikroinstalację fotowoltaiczną o mocy od 2kWh do 10kWh, rozliczających się za wyprodukowaną energię elektryczną w systemie net – billing.
Wysokość dofinansowania (do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż):
- pompa ciepła powietrze-woda o podwyższonej klasie efektywności energetycznej: 19 400,00zł
- pompa ciepła powietrze-woda: 12 600,00zł
- pompy ciepła typu powietrze-powietrze: 4 400,00zł
Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny (brutto z 8%VAT), na które składają się: dostawa pompy ciepła ze zbiornikiem ciepłej wody użytkowej 200l oraz profesjonalny montaż przez wykwalifikowanych instalatorów na terenie województwa małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego.